Санаторно-курортне лікування пільгової категорії населення у 2019 р.

Управління соціального захисту населення Покровської міської ради Донецької області інформує, що розпочата  робота по організації  закупівлі санаторно-курортного лікування  для пільгової категорії осіб. На 2019 рік отримано розподіл коштів за напрямком «Санаторно-курортне оздоровлення осіб з інвалідністю»  - 342,6 тис. грн. для громадян, постраждалих   внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії  - 102,2 тис. грн.

Відповідно Постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 р. № 110 «Про затвердження Порядку використання коштів передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій осіб з інвалідністю» внесено зміни до Порядку використання коштів передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності та учасників  антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням та Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.

Слід зазначити, що з 2017 року  відповідно Постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 р. № 110 «Про затвердження Порядку використання коштів передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій осіб з інвалідністю» внесено зміни до Порядку використання коштів передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності та учасників  антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням та Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення санаторно-курортне лікування для вказаної категорії закуповується на підставі тристоронньої угоди  ( особа – управління - санаторій). Людина самостійно обирає санаторій для оздоровлення, звертається до управління соціального захисту населення, де перевіряється заклад на відповідність встановленим вимогам після цього укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги відповідно акту виконаних робіт.

Постановою Кабінету Міністрів України № 22 від 16.0.2019 р встановлено розміри грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам оздоровлення і відпочинку для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії – 7300,00 грн.

Граничну вартість послуг санаторно-курортного лікування    осіб з інвалідністю визначає  щороку   Мінсоцполітики за пропозицією Фонду соціального захисту та за погодженням з Мінфіном. У 2019 році  вартість  послуги  знаходиться на розгляді та ще не визначено.