Створення Муніципальної служби правопорядку – крок до безпеки міста

Більшість депутатів Покровської міської ради підтримала створення комунального підприємства «Муніципальна служба правопорядку Покровської міської ради».

Важливі питання що стосуються безпеки городян, захисту комунальної власності, попередження та запобігання правопорушень часто залишаються відкритими у зв'язку зі значним навантаженням на працівників національної поліції. Близькість Покровська до зони бойових дій вносить корективи в життя міста. Виходячи з цього та відповідаючи на багаточисельні звернення громадськості, міська влада вирішила створити організацію, що забезпечувала б громадський порядок і громадську безпеку.

Хоча, як зауважив міській голова Руслан Требушкін, правопорядок не є пріоритетним напрямком в роботі мера та депутатів, але події, що відбувалися в місті впродовж останніх трьох років, викликали потребу в такому органі.

Метою діяльності Муніципальної служби правопорядку буде вирішення задач в сфері благоустрою, захисту прав споживачів, а також охоронна діяльність та попередження правопорушень що посягають на громадську безпеку. За словами начальника юридичного відділу Покровської міськради Олега Смаля, пріоритетними завданнями новоствореної служби є:

• забезпечення громадського порядку у місті;
  • забезпечення схоронності об'єктів комунальної власності;
  • протидія можливим загрозам, провокаціям, проявам тероризму;
  • підтримання нормальної життєдіяльності міста та стабільної роботи його важливих об'єктів;
  • попередження та успішне подолання наслідків надзвичайних ситуацій;
  • сприяння у виявленні і розкритті злочинів;
  • розшук осіб, що вчинили злочин;
  • захист держави, комунальних підприємств і громадян від злочинних посягань.

В своїй діяльності служба буде керуватися діючим законодавством.

Аналогічні формування діють в Вінниці та Дніпрі. В Донецькій області такої служби ще не було. Але враховуючи ситуацію, що склалася у Покровську, міська влада вирішила започаткувати муніципальну службу правопорядку, щоб жителі міста відчували себе в безпеці.